Вітальня в сучасному класичному стилі: розкішні тренди минулого та актуальні тенденції сьогодення

03/01/2021
Вітальня в сучасному класичному стилі: розкішні тренди минулого та актуальні тенденції сьогодення

Вітальня — центральна кімната в будинку. Саме тут народжуються затишок і настрій, які наповнюють всю квартиру та задають загальний стиль для неї. Якщо ви захоплюєтеся елітним, елегантним дизайном, але віддаєте перевагу стриманості й вишуканості, сучасна класика — ідеальне рішення. Цей стиль поєднує в собі класичні традиції в сучасній інтерпретації. У ньому відбивається ідеальний баланс між розкішшю й лаконічністю, аристократизмом і стриманістю. Усі ці елементи врівноважують інтер'єр і підкреслюють його індивідуальність. Заінтриговані? Пропонуємо поринути у світ розкоші й елегантності в сучасному баченні, яке було навіяне класичними традиціями минулого.


Сучасна класика: особливості дизайну

Сучасний класичний стиль — компромісне рішення між зайвою розкішшю та суворою лаконічністю. Це якийсь баланс на межі традиційних палацових інтер'єрів минулого та сьогоднішніх тенденцій, у яких переважають витонченість, функціональність, практичність. Сучасний класичний стиль може бути скромним, але не безликим або нудним. Він завжди виглядає елітно й елегантно, додає приміщенню шарм, підкреслює статус мешканців та їх витончений смак. Сучасному класичному стилю притаманні такі характеристики:

 • симетрія в розставленні меблів і парних предметів;
 • раціональне використання простору, максимум вільного місця та світла;
 • мінімалістичність у дизайні меблів і декору;
 • рівні, плавні лінії, прості силуети;
 • зручність, практичність;
 • наявність центрального елемента, навколо якого закручується сюжет кімнати;
 • дорогі природні матеріали або їх якісна імітація;
 • ексклюзивні авторські меблі, які служать акцентом кімнати;
 • антикварні вироби та предмети мистецтва для прикраси інтер'єру.

Вітальня в сучасному класичному стилі повинна бути просторою, добре освітленою. Цей напрямок часто використовується в дизайні великих кімнат із високими стелями. Але і для маленьких залів можна розробити проєкт, що народжує комфорт і затишок.

Класичний сучасний стиль підкреслює колірна гармонія. У такому дизайні переважають стримані світлі фарби. Додаткові елементи, що формують елітний інтер'єр, — тематичний дизайн дверних прорізів і вікон, двері з масиву цінних порід, дверні ручки хитромудрих форм, дзеркала й металеві вставки, вишукані люстри та світильники, м'які килими, камін і ліпнина.


Обстановка «люкс»: що виключити

Сучасний класичний стиль — це напрямок з категорії «люкс». Для втілення такого дизайну вітальні не підійдуть прості предмети меблювання, представлені більшістю фабрик.

Тут в інтер'єрі немає місця еклектичним стилям, зістареним предметам, екзотичним напрямкам. З елітним класичним напрямком у сучасному баченні несумісні дешеві предмети меблювання та декору. Він виключає стилі, які були створені з бажання заощадити (вінтаж, шеббі-шик, шведський, кантрі). Елітність передбачає респектабельність. Не потрібно гнатися за оригінальністю — вона сама з'явиться, якщо грамотно підібрати всі елементи та продумати дизайн вітальні до дрібниць.

Види сучасної класики

Одним із прикладів такого напрямку в оформленні вітальні є ар-деко. Це наймолодший варіант з класичних рішень. Декоративний стиль виражається в дорогих матеріалах і глянцевих поверхнях, розкішному опорядженні та благородних породах дерева. Він створює атмосферу епохи «Великого Гетсбі», стилістику океанського лайнера або «Східного експреса». Такий дизайн наповнений блиском металевих елементів і лакованих поверхонь, контрастні фарби задають настрій інтер'єру, золоті та срібні вставки підкреслюють шик і розкіш вітальні.


Інший вид сучасного класичного напрямку, більш стриманого, але вишуканого й елегантного, — неокласика. Це відбиття вічної античності, позбавлене химерності, наповнене зручністю й функціональністю. У ньому переважають світлі фарби. Палітра доповнюється металевими деталями та дзеркальними елементами. Дизайн вітальні не перевантажується предметами, усі вони впорядковані, створені з натуральних матеріалів, декоровані різьбленням або кованими візерунками. Неокласика універсальна: вона підходить для оформлення приміщень різної площі. Одна з ключових умов — велика кількість світла, який випромінюється різними джерелами.


Вітальня в сучасному класичному стилі: особливості планування

Перше, з чого потрібно почати, — вибрати смислові центри у вітальні. Такими можуть бути: куточок для відпочинку, де стоїть диван, крісла, стіл, місце біля каміна тощо. Сучасний класичний стиль не вимагає чіткого поділу простору всього приміщення, тут кожен смисловий центр перетікає в інший, і всі вони об'єднані загальними деталями. Така композиція виходить цілісною й гармонійною.

Головний принцип у класичному плануванні — симетрія. Його вдається втілити через застосування парних елементів. Акцентні предмети не повинні бути «випадковими гостями» в дизайні. Вони доповнюються іншими, ідентичними елементами, гармоніюють з колірною палітрою вітальні й повторюють мотиви деталей декору.

Колірна гамма сучасної класики та матеріали опорядження

Дизайн вітальні в сучасному класичному стилі вимагає використання спокійних фарб. Тут немає яскравих спалахів. Кольори налаштовують на відпочинок й умиротворення. Щоб картина не вийшла безликою, використовують срібло, золото, блискучі, глянцеві поверхні, природні візерунки дерева та мармуру. Визначитися з гамою кольорів допоможуть такі поради:

 • для вітальні, орієнтованої на північну сторону, вибирайте теплі фарби (пісочний, персиковий, світло-жовтий або рожевий). Кімнати з вікнами, що виходять на південь, можна трохи освіжити блакитним, сірим або світло-фіолетовим;
 • білий колір — одне з найкращих рішень для сучасного класичного стилю. Він створює відчуття чистоти, свіжості й новизни, візуально збільшує простір, робить вітальню світліше та візуально просторіше;
 • віддавайте перевагу натуральним відтінкам. Кричущі фарби нехарактерні для елітної та стриманої кімнати, виконаної в сучасній класиці.


Для оформлення стін підійде декоративне тинькування, шпалери зі стриманим декором. Часто застосовують стінові дерев'яні панелі й молдинги. Доречними будуть лінії та смуги. Вибираючи такий варіант опорядження стін у вітальні, врахуйте: горизонтальні — візуально розширюють простір, вертикальні — візуально підіймають стелю.

Для опорядження підлоги використовуються паркет і паркетна дошка, мармур і килимове покриття, керамограніт і натуральне дерево. Покриття повинне вийти нейтральним, не привертати до себе увагу, створити фон для меблевих конструкцій. Паркет традиційно покривається лаком, що надає йому багатий, дзеркальний блиск. Для акцентування смислових зон застосовуйте невеликі м'які килими й доріжки. У просторій вітальні можна позначити центр візерунком на підлозі, який не повинен перекриватися меблями.

Стелі прикрашають карнизами та фризами з лаконічним рельєфом. Таке оформлення поверхонь візуально збільшує простір, впорядковує інтер'єр, створює потрібну симетрію.

Меблі та освітлення для вітальні в сучасному класичному стилі

Важливість правильного вибору предметів меблювання неможливо переоцінити. Саме ці конструкції формують загальну картину, задають настрій, демонструють стилістичне оформлення кімнати. Якими мають бути меблі для вітальні, виконаної в сучасній класиці? Авторськими, ексклюзивними, елітними. На цих предметах не варто економити, вони відразу розкриють ваш план щодо бажання створити багатий інтер'єр з мінімальними витратами.

Виключіть химерні, елементи меблювання, що впадають в очі. Вони повинні підкреслювати аристократичність і благородство дизайну, але не вказувати на нього. Важливо, щоб предмети інтер'єру були виготовлені з якісних матеріалів, поєднувалися між собою, створювали гармонійну картину. Підійдуть такі варіанти: масиви дерева, оксамит, велюр, шкіра, мармур. Оригінальності виробам надають позолочені, металеві елементи, рифлені ніжки, деталі давньогрецької архітектури.

Знайти такі предмети в колекціях фабрик непросто. Якщо ви не готові жертвувати якістю або дизайном конструкцій, у компанії Primavera Home знайдеться для вас рішення. У нас ви підберете комплекти меблевих конструкцій для кімнати або всієї квартири, виконані в одному стилі, з загальними деталями, що перекликаються. Наші колекції містять усе: від основних предметів меблювання до елементів декору, завдяки чому дизайн виходить цілісним і гармонійним.


І останнє, чому варто приділити увагу, — освітлення. Його повинно бути багато. Сучасна класика — це простір, вишуканість і хороша освітленість. Головне джерело світла в комбінації з додатковими світильниками, торшерами, бра повинні бути частиною загальної концепції. Вибирайте моделі з деталями, які перекликаються. Чудово підійдуть освітлювальні прилади зі скла або металу. Пам'ятайте, що сучасний класичний напрямок любить природність, яка виражається в дорогих і вишуканих деталях. Це стиль для тих, хто оточує себе розкішшю та не готовий на менше.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук